חיפוש
Close this search box.

יישור שיניים: באיזה גיל כדאי להתחיל ?

כיום יישור שיניים מוכר לכולנו כטיפול יעיל המאפשר לקבל חיוך אסתטי, אך למעשה, מדובר בטיפול שמעבר לאסתטיקה נועד כדי למנוע בעיות שונות שעלולות להתפתח בחלל הפה.  יישור שיניים הוא טיפול רפואי המאפשר לנו לשמור על בריאות השיניים וחלל הפה, ולצד כל אלה גם מעניק למטופל מראה אסתטי וחיוך מושלם.

הטיפול מתאים לכל אחד ובכל גיל, ורצוי להתייעץ עם רופא/האורתודנט/ית על מנת לקבל חוויה מקיפה. כיום, קיים מגוון רחב של שיטות חדשניות שהופכות את חווית הטיפול לנעימה יותר וכן גם מהוות פתרון יעיל גם עבור מבוגרים, לדוגמה שימוש בסורק אינטרא אוראלי המאפשר ראייה מיידית ותלת ממדית של כל חלל הפה ושימוש בקשתיות שקופות המותאמות אישית לכל מטופל ואינן נראות לעין. מהן השיטות הנוספות ליישור שיניים ומה חשוב לדעת טרם הטיפול כדי לתרום להצלחתו? כל מה שחשוב לדעת על טיפולים אורתודנטיים בכתבה הבאה.

מה חשוב לדעת טרם הטיפול כדי לאפשר טיפול מוצלח?

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך, המסייע רבות להצלחת הטיפול האורתודנטי הוא הייעוץ הראשוני. במהלכו, מתבצעת בדיקה מקיפה של חלל הפה, כמו גם תיאום ציפיות בין המטופל לרופא/ה המטפל/ת בכל הנוגע לתוצאת הטיפול. לאחר ביצוע של הצילומים הנדרשים מתוכננת אסטרטגיית הטיפול.

על כן, טרם קבלת החלטה בנוגע למרפאת השיניים חשוב לבצע תיאום ציפיות מקיף עם הרופא/ה. כמו כן, חשוב לבחור במרפאה שמציעה מגוון טיפולים מתקדמים ומשתמשת בציוד חדשני כדי לספק את החלופה המתאימה ביותר לכל מטופל. בשל כך שאנו “מפקידים” את החיוך שלנו בידי הרופא/ה המטפל/ת, חשוב לוודא שיש קשר ישיר ופתוח עם הרופא/ה מטפל/ת במהלך כל תקופת הטיפול, זאת כדי לקבל מענה מיטבי על כלל הפניות והשאלות.

באיזה גיל אפשר להתחיל?

לרוב, מתחילים לבצע טיפולים אורתודנטיים בתחילת גיל ההתבגרות, אך ניתן להתחיל בהם כבר בגילאים צעירים יותר (מגיל 6 שנים). למעשה, כבר בגיל זה מומלץ להגיע לפגישת ביקורת וייעוץ ראשונה אצל רופא/ה אורתודנט/ית. בגילאים הללו תהליך הגדילה נמצא בשיאו ועל כן ניתן להשפיע על השיניים ותהליך עיצוב חלל הפה. עם זאת,  חשוב לדעת כי הטכנולוגיות החדישות הקיימות  מאפשרות לקבל תוצאות מוצלחות גם בגילאים מבוגרים, כאשר כל השיניים הקבועות בקעו.

מהן השיטות השונות ליישור שיניים?

הטיפול הוותיק והמוכר ביותר כולל שימוש קוביות ממתכת (סמכים) המודבקות על גבי השיניים ובניהן עובר חוט מתכת אשר מפעיל כוחות על השן וגורם לתזוזה שלה למנח תקין. החוט מוחזק באמצעות גומייה וכך נשמר צמוד לשן.  למרות שמדובר בשיטה יעילה, סמכי המתכת בולטים ועל כן מהווים פגם אסתטי. ניתן להחליף את קוביות המתכת בקוביות חרסינה בצבע השן, אולם גם במקרים אלה החוטים עדיין עשויים מתכת ועל כן נראים לעין. מדובר בטיפול ארוך יחסית שאורך לרוב 6-18 חודשים, אך זוהי שיטה מוצלחת וותיקה שלרוב לא מאכזבת בתוצאותיה.

קשתיות שקופות

זוהי שיטה חדשה יחסית, אך גם היא נמצאת בשימוש כבר מספר לא מבוטל של שנים. במסגרתה, מוצבות קשתיות שקופות על גבי השיניים המותאמות אישית לפה המטופל ומתוכננות באמצעות סורק דיגיטלי. הקשתיות מפעילות לחץ על השיניים וכך גורמות לתזוזה שלהן עד למנח הנכון. בתחילת הטיפול, המטופל מקבל סדרה של קשתיות שקופות אותן יש להחליף כל עשרה ימים. מבנה הקשתיות מתוכנן אישית, בהתאם למצב הפה של המטופל ומטרות הטיפול.

טיפול זה אורך גם הוא מספר חודשים. הקשתיות ניתנות לשליפה בקלות על ידי המטופל ולכן אינן מפריעות לאכילה ומאפשרות לשמור על ניקוי היגייני מיטבי. החיסרון היחיד בטיפול הוא שעלותו  גבוהה בהשוואה לטיפול המסורתי בקוביות.

לסיכום, חשוב לזכור כי הטיפול האורתודנטי אינו מהווה רק הליך אסתטי ומטרתו כאמור היא לשמור על בריאות הפה,  על ההיגיינה האוראלית ולסייע במניעת מחלות נפוצות.  יישור שיניים יסייע במניעת בעיות בחלל הפה ובשמירה על השיניים הטבעיות לאורך זמן.

פלטות שקופות ליישור שיניים
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

אולי יעניין אותך גם

שתלי זירקוניה
שתלי זירקוניה

השתלת שיניים זירקוניה כאשר מדברים על זירקוניה מיד אפשר להבין שמדובר באיזשהו נושא שקשור לרפואת שיניים בכלל ולנושא של שיקום

קרא עוד »
כתר זירקוניה
כתר זירקוניה

גשר זירקוניה מי שמגיע אל רופא שיניים לצורך ביקורת שגרתית או שיודע שיש בעיה עם אחת או יותר מהשיניים שלו

קרא עוד »